PĚSTOVÁNÍ ZE SEMÍNEK

Základ úspěchu jsou kvalitní semínka

 

Co je na zahradničení to nejhezčí? Pro nás chvíle, kdy zasadíme semínko do země, a ono se za pár dnů nebo týdnů probudí k životu a roste a roste a roste.  A nejlepší je, že vypěstovat cokoli přímo ze semínka zvládne každý!

 

 

NÁŠ VÝBĚR SEMÍNEK 

 

 

          

 

 

Vypěstovat si rajčata, papriky nebo třeba brokolici rovnou ze semínka sice není nijak složité, ale s nekvalitním materiálem to nepůjde tak hladce. Proto pro Vás vybíráme semínka od těch nejlepších Českých výrobců semínek a zároveň nabízíme 100% záruku klíčivosti!

Neustále aktualizovaný výběr semínek naleznete ZDE. Nenašli jste co hledáte? Máte speciální přání? Neváhejte nám napsat na info@zelezarstvibrod.cz a my Vám semínka obstaráme!

 

A když už tedy semínka mám, jak je mám pěstovat?

 

 

Žádná raketová věda 

Asi by stačilo semínka jen tak pohodit do hlíny a čekat, jestli vzejdou. Vsadíme se, že ano, příroda je fakt mocná. Jenže když je budete hýčkat jako vlastní miminko, vrátí se vám to na úrodě. Tak jak na to? 

 

 

Vybavte se kvalitním substrátem 

Můžete zakoupit obyčejný substrát, nicméně tam je riziko, že si domů se zeminou přinesete i nějakou tu nežádoucí preberku. My doporučujeme PROPAŘOVANÝ SUBSTRÁT  nebo SUBTRÁT SUPRESIVNÍ. Oba dva jsou ošetřeny jak proti nežádoucímu hmyzu, tak proti houbovým chorobám.

 

 

                               

 

KVALITNÍ HNOJIVO

Substráty sice obsahují určitou míru hnojiva, nicméně zejména zeleninu je třeba přihnojovat již od ranné rostlinky. pro začátek doporučujeme používat LIGNOHUMÁT nebo VITALITY KOMPLEX. Později již můžete přidávat hnojivo vhodné pro danou rostlinu. Široký výběr hnojiv naleznete ZDE

 

 

 Čekejte na správný čas

Až přijde ta správná chvíle (poznáte ji podle návodu na zadní části pytlíčku se semínky), nasypte si do semenáčků, květináčů nebo kelímků od jogurtu zeminu a do ní semínka. Pěkně upěchujte a zalévejte. 

 

 

Zalívat, zalívat, zalívat

Naprosto zásadní a neopomenutelnou věcí, která prověří, jak vážně to s vlastními sazeničkami zeleniny myslíte, je zálivka a podmínky, které semínkům vytvoříte. Zalévat je fajn ještě než zemina uschne na troud (semínka rozhodně nesmí vyschnout) a sem tam vodu v konvi obohatit o správné hnojivo.

 

 

 

Budiž světlo

Stejně důležité je i světlo. I my máme lepší náladu, když je venku pěkně a svítí sluníčko. Stejně to mají i rostliny, které si vysloveně libují v záplavě světla. Dopřát jim ho můžete na parapetu, a když je opravdu pěkně, vyvenčete je na balkóně nebo terase. Jen pozor na nečekané mrazíky, hlavně na začátku jara.

 

 

Pikýrujte

 

Zahradnický terminus technicus, na který narazíte, ať chcete nebo ne. Znamená přesazování malých sazeniček. Než vyletí z hnízda a zabydlí se na záhonech, je potřeba je dvakrát až třikrát přesadit. Oddělit silné jedince od slabších a každému z nich dopřát vlastní kelímek (nebo políčko v sadbovači), zvětšovat jim prostor tak, aby si na něj zvykli a z velkého prostoru na záhoně nebyli ve stresu.